Tivibu ve basketbol izlemek…..

Basketbol maçlarını mı izlemek istiyorsunuz?  O iş o kadar kolay değil.  Euroleague maçları için Digiturk (yeni adı ile BEIN), Lig müsabakaları için ise Tivibu abonesi olacaksınız.  Yıllardır Euroleague maçlarını takip ederim.  Bu sene hiç değilse Play off maçlarını izlemek için Tivibu abonesi olalım dedim.

Web siteleri karman çorman, telefon ile aradım.  Bir yetkiliye bağlanmanız bir sürü menü seçeneğinden geçtikten sonra mümkün oldu.  2 yıllık full pakete karar kıldık.  Pakete IPTV PC tablet cep ten izleme de dahil.  30 dakika kadar süren iletişimden sonra aboneliğin eve gelip decoder kurulduktan sonra aktif olacağını öğrendim.  Peki neden IP olanı hemen devreye girmez?  Ee o hediye imiş, önce asıl olan açılmalı imiş falan filan.  Maça 1 saat var bu arada.  Peki IP olanı alsam açılır mı diye sormak aklıma geliyor, aa o hemen aktive olur dediler.  Üstelik yarı fiyatına.  Ee tamam dedik.  Onu yapalım. 50. dakikanın sonunda abone olan multu bir sporsever idim.

Açtık akıllı TV’mizi, o da ne? Tüm kanallar var ama şaka gibi maçın naklen verildiği kanal açılmıyor. Haydi teknik servisi aradık. Interneti aç kapa vs.. OLMUYOR. Maç başladı ve ilk devre ortasındayız.

Aklıma PC’den izlemek geldi.  Ee en ful paketi aldık malum.   Oh neyse bu çalışıyor.  2 .çeyrekten itibaren maçı izledik.  Galatasaray, Efes’i yendi ve seri 2 – 2 ye geldi. Mutlu olduk.

Takip eden gün haydi NBA seyredelim dedik.  O da ne Smart TV şifremizi tanımıyor.  Yeni şifre geldi filan yok olmuyor.

Teknik servisi aradık,  bu sefer seçeneklerde TİVİBU gelmiyor…. Vazgeçtim ben…..

Yarın gündüz vakti tırmalarız artık.

Güncelleme;
Takip eden gün önce SMS ile “arıza giderildi ise tamam yoksa devam diye mesaj atın” şeklinde bildiri geldi.  Devam diye cevapladım. Akşam otomatik bir telefon araması geldi. Giderildi ise 1 giderilmedi ise 2’ye basın.  Kazara 1’e basmış bulundum.  Tabi ki arıza giderilmedi (kontrol ettim).

Sorunu çözmemek üzerine kurulu nefis bir otomasyon yapmış adamlar.  Bravo.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir