Sea Belle Ufak Tefek Tamiratlar

Güneşli bir pazar gününde marinadayım.  Ahşap tekneler toplanmış, bir faaliyet var.  Çok güzel pırıl pırıl tekneler yanaşmışlar görücüye çıkmışlar.  1903 model olan çok ilginç orjinal buharlı makine imiş ama revize etmişler tabi.  RMK’da bağlı imiş.  Evet rafine zevkleri olan iş adamını (ki sanırım hepimiz tanıyoruz) tebrik etmek lazım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzatmayalım geçtik tekneye.  Yelken açacağız ama arkadaşımızın ani bir işi çıkıyor.  Kaldık tek başımıza havada oldukça rüzgarlı.  Önce sintinelere yöneliyorum, hepsi kuru.  Gördüğüm 2. deniz suyu pompası klima içinmiş.  Onun girişini kapatıyorum.  Klima kullanırken açarız.

TV altından çıkan bir microB bir kablo vardı.  Bu TV’ye bağlanıyor sanıyorduk.  Meğerse şarj adaptörüne bağlı bir şarj kablosu imiş.  Adaptör ile birlikte çıkardım.  Bu tür adaptörlerin göz önünce olmasında fayda var.  Bir kısa devre veya ısınma durumunda kapalı yerde sorun büyüyebilir.

Geldik bow thrustera.  iskeleye basıyor ama sancağa basarken tutukluk yapıyor idi.  Butonlara nerden ulaşılacağını çözmek esas zaman alan iş oldu.  Arka portuç veya kamaradan erişmek mümkün değil.  Sonuçta üstten açılması gerektiğini anladım.  İlginç yanı webde hiç bir bilgi yok bu konuda.  Yukardan ön kapağı daha sonra vidalı olan buton bloğunu söktüm. Butonlar tam izole.  Hiç bir şekilde açmak mümkün değil.  Soket üzerindeki pinlerden uçları araştırdım.  Bolca WD40 ile yıkadım ve içine girmesini sağladım.

Taktık şimdilik sorunsuz çalışıyor.  Yenisi deli para.  Gittiği kadar devam.

Fotoğrafları ekleyeceğim.