Peace sells who is buying?

Megadeth’in 86 albümün adı bu.  Aynı isimli parçada albümde var.  Ne demek istiyor peki bu adamlar?  Hani barış varda takan yok ! Kısaca özet bu.

Albüm çıkalı 27 yıl olmuş.  Değişen bir şey yok alemi cihanda.  Bir hırs bir nefret, bir saldırıp yok etme isteği, sorma gitsin. Hele de ez cümle günümüz politikacılarında.  Haydi geri kalmış yarı dikta yönetilen ülkeleri geçelim.  Sınırları 2. dünya savaşından sonra böyle cetvelle çizilip bölünmüş azınlık hükümranlığındaki coğrafyaları da anlarım.  Peki ama Avrupa ve ABD’ye ne demeli?  Gidişat iyi denebilir mi?

Yunanistan’ın fısıldayarak söylediğini İtalyan Büyükelçi dayanamayıp dile getirmiş.
İtalyan Büyükelçi: Vizeler kaldırılmalı!

Sahi bu vizeler neye yarıyor kuzum?  Bakıyorum Avrupa sokaklarında kanun dışı yollar ile herkesler geziyor. Kaçakçısı, mafyası zaten orada fink atıyor.
Bizler gibi iş veya seyahat için gidecekler için ise YASSAH HEMŞERİM!  Önce gidip özel bir şirkete başvurup 80 Avro toslamanız lazım.  Belli ülkelerin konsoloslukları ise tam Allah’lık.  O kadar geç dönüyorlar ki zaten vizeyi verdiklerinde ya randevunuz iptal oluyor yada tatil vaki geçiyor.   Peki bu seyahat özgürlüğüne engel değil mi?

Kısa süreli vize verilmesi ise ayrı bir terbiyesizlik.  Sürekli sizi bürokrasi ile uğraştırıp para ödetiyorlar.  Bu hali ile durum fırsat eşitliğine de aykırı, zira Avrupa vatandaşları vizesi ülkemize gelebiliyorlar veya sınırda vize alıyorlar.  Diyorum ki bizde onlardan 80 AVRO alacağımızı ve bir hafta bekleteceğimizi duyuralım, eminim hızla vize uygulamasını kaldıracaklardır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir