Korona Günlükleri 3 TTNET!

Evde TTNET kullanıyoruz.

Geçtiğimiz ay beni call centerdan arayan bayan bu zor günlerde yanımızda olduklarını ve bağlantı hızımız arttıracaklarını iletti.  Tabi fark ücreti mukabili.  Kendisine bu zor günlerde gelirlerini arttırmak için beni aramalarının bence ayıp olduğunu,üst yönetime de bunu iletmesini söyledim.  Lafı uzatmadan aramayı sonlandırdım.

Az önce gene TTNet call centerdan arandım. Son derece dikkatli konuşan bayan kullanım durumunu  izlediklerini, yaşadığımız semtte alt yapı yatırımı yaptıklarını, bu sebeple hızımızı 2 katına 24MB’e arttırabileceğimizi, ek bir taahhüt söz konusu değil dedi ve fiyatı söyledi.  Ben tekrar sorunca her ay 20TL ek ödeme talep ettikleri ortaya çıktı.  Efendim Türkiye’de en hızlı ikinci İnterneti’ni kullanacakmışız ve bize liste fiyatından 170TL indirim yapmışlar.

Evde 2 kişiyiz, hızımız 12MB, bunun ciddi yetmesi gerekiyor.  Sorun bizim semt santralı ile ana omurga arasında dedim.  Anlamadı tabii.  Nasıl bir eğitim aldılarsa nerede ise hayret ederek ayı şekilde kendini tekrarladı.  Büyük bir ihtimal ile ekranında yazanlar bu kadardı.Baktım uzatıyor, aramayı sonlandırdım.

Salgın sebebi ile herkes evlerde.  Doğal olarak ana omurga yükleniyor.  Büyük bir ihtimal ile de yatırım yapmaları gerekiyor.  Son derece sınırlı rekabet ortamında yetmiyor kazandıkları demek.

Takiben hız testi yaptım Saat 16:45 5 Mayıs 2020.  An itibarı ile resim aşağıdaki şekilde. Tabi bunu akşamda yapıp tam kullanım anında durumu test etmek de iyi olur.

Ayrıca evde kablonet’de var.  Birde onla kıyaslama yapayım da duruma bakalım.  Ev için yük dengelemesi yapacak router switch önerisi olan var mı?

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir