Kemal Merkit’i sonsuzluğa uğurladık

Cuma günü sabah gelen e-postaya önce hiçbirimiz inanmadık.
Kemal Merkit Transanatolia rallisinde geçirdiği kaza sonrasında hayatını kaybetti“.

Dakar’da tek başına mücadele etmiş, çölle savaşmış, kategorisinde birinci olmuş Kemal,  daha önce kazandığı Transanatolia’da nasıl olur da hayatını kaybeder?  Olamazdı derken,  gerçek bizleri sarstı.

Etap başında öndeki İtalyan sürücü ile yan yana oldukça yavaş bir hızda ve düzde giderken, arkadan hızla gelen Hollanda’lı 19 yaşındaki sürücü Kemal’e çarpıyor.  Sürücünün hızının 130km/h civarı olduğu, çarpışma anında ise 95km/h civarında olduğunu motosikletlerdeki GPS cihazından öğreniyoruz.  Yarışan Kulüp üyemiz Savaşer toz sebebi ile görüşün çok düşük olduğunu, son ana dek yoldaki araç vs ne ise belli olmadığını anlatıyor bize cenazede. Kaza yarış etabında oluyor ve sürücüler birer dakika ara ile start alıyorlar.  Arkadan gelen Hollandalı sürücü belkide öndekileri yakalarım düşüncesi son sürat geliyordu!

Olay bununla da kalmıyor.  Hollandalı genç sürücünün anne ve babası da araç kategorisinde yarışıyorlarmış.  Oğullarını kaybetmenin haberini nasıl aldılar bilmiyorum.

Olay 7 Eylül Cuma sabahı oluyor. Cenaze ise 8 Eylül Ctesi günü idi.
Levent Camii sevenleri ile hınca hınc dolu kalabalık caddeye taşıyor.  Her yer her tür motor dolu. Enduro ağırlıklı gibi olsa da chopper, racing, scooter sürücüler Kemal’i yanlız bırakmadılar.  Kortej Camiden mezarlığa kadar gitti.

Güle Güle Kemal.  Seni mücadeleci ruhun ve eksik olmayan gülümsemenle hep hatırlayacağız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir