Honda Africa Twin Aksesuarlar

Motoru alalı ve tabi eklemeler yapmaya başlayalı çok oldu.  Ufak bir kaç kamp gezisi de yaptım.  Şimdi neler ekledik, kısa özet geçelim.

1- Arka Çanta
Bir dosttan edinilen 45 litre Hepco Becker Rimowa Topcase kolaylıkla adapte oldu.  Oldukça geniş iç hacmi var.  Fena da durmadı.

2- Koruma Demiri
Piyasada farklı demirler var.  Ben İzmir’li üretici Özer Reisoğlu’nu tercih ettim.  Özer farklı motosikletlere koruma demiri tasarlayıp üreten ve en önemlisi motor kullanan bir dost.  Africa için 2 farklı ürün var.  Biri siyah mat diğeri paslanmaz çelik olan.  Aralarında bir fiyat farkı da var.  Ben çok daha şık durduğu için paslanmaz olanı tercih ettim.  tek başıma monte ettim.  Montaj şemaları montaj için yeterli.

3- Orta Ayak
Eveet, işte bu seçim önemli.  Honda orjinal orta ayak piyasada pek bulunmuyor.  Bulsanız da fiyatı pahalı.  Ben SW MOTECH tercih ettim.  (F800 motorumda da farklı SW MOTECH ürünler kullandım ve çok memnun kaldım).   SW orta sehpayı monte edip memnun kalan arkadaşlardan da olumlu görüş alınca Hsanpaşa Motostart’dan satın aldım.
Montaj sırasında zaten Honda’nın bu orta sehpa için alt yapıyı hazırladığını gördüm.  Yani şasi de gereken yapı hazır. Montaj çok  zor değil ama yay parçası hariç!
Sehpayı yerinde tutan yay çok sert.  Bunu takmak için SW Motech aslında bir parça da tasarlamış. Tabi benim bundan haberim yok idi.  Oldukça uğraşarak yayı yerine oturttum.  Farklı aletler ile denemeler işe yaradı.  Tecrübeli değilseniz ve tek başınıza iseniz orta sehpa montajını tavsiye etmem. Eğer yay kontrolden çıkar ve fırlar ise size zarar verebilir.

Peki şimdi sırada ne var derseniz elcik ısıtma ve usb/çakmak adaptörü derim.

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir