Coverdale az bu işi ciddiye alaydı, Rolling Stones onun ön grubu olurdu…..

JP’deki disiplin Coverdale’de olaydı, adam Rolling Stones’u sollardı.
Pazar akşamı Küçükçiftlik’te konserler serisi vardı. Malt Pentagram Whitesnake ve Judas Priest.  İlk iki konseri pas geçtik ve Whitesnake sahne almadan 15 dakika önce orada idik. Sahne önü full dolu idi.  Geri kalan alan çok da kalabalık değildi.
Coverdale sanki hayatla dalga geçiyor.  Grup bireysel olarak çok sağlam.  Eğleniyorlar, ama konseri ne kadar ciddiye alıyorlar? 
Davulcu nefis bir show yaptı.  Elleri ile davul çaldı, bagetleri havalara uçurup tuttu.  Keza gitaristlerde güzel sololar attılar.  Birlikte çaldılar.  Bu arada Coverdale sahneye geldi gitti, gezindi ve şarkı söyledi.  En son kapanışta “soldier of fortune” vokal olarak söyledi, nefisti.  O ana dek bu adamın sesi bozulmuş galiba düşüncesinde olanlara da cevap vermiş oldu.

Derken ara, güneş iyice battı.  Tuborg stand açmış. Bira 7TL. İçen çok sapıtan pek yok.  Derken sahneye Judas Priest çıktı.  Sanki ortam daha da kalabalık idi.  Adamların soundu daha kuvvetli ve müzik daha derli toplu.  JP daha disiplinli ve daha iyi çalıyor gibi geldi bana.  Amma 4 veya 5. Parçadan sonra adamların aslında birbirine çok yakın müzikler çaldığını fark ettim. Vokal alıp gitmiyor ve aynı ritimde veya tonalite de sürüyor.  Coverdale gibi farklı kombinasyonlar (riskler) yok.  Birden soğudum.  40 yıldır metal yapıyorlar ve bu son turları imiş.  Yani daha da gelemeyecekler anlaşılan.  İyi görmüş olduk.  Konserin sonunu beklemeden çıktık.  Dışarıda kaldırımlarda oturup dinleyen epeyi bir adam vardı. 

Sonuç; başta dediğim gibi Coverdale az bu işi ciddiye alaydı, Rolling Stones onun ön grubu olurdu…..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir