Blogger.com’a erişim engellendi!

Blogger’a erişim komple mahkeme kararı ile engellendi 🙁 .  Daha önce “Youtube” için benzeri bir karar alınmış ve 1 yılı aşkın uygulanmış idi.  Sebep Digiturk tarafınan yapılan şikayet. Futbol maçları şifresiz yayınlanıyor imiş.  İlgili sayfanın bloke dilemesi yerine toptan uygulanan bir ceza.
İşte Türkiyen’nin İnterneti TTNET’in geldiği durum bu. 

Peki ama kim kaybediyor?  Korsan yayın yapanlar eminim farklı sitelerde bu işe devam ediyorlar.  Peki blogger üzerinde bilgi paylaşan, türkçe içerik oluşturan yüzlerce kişi için durum nasıl?  Veya Blogger’daki ciddi içeriğe ulaşan ve bilgi dağarcığını genişletenler ne olacak? 
Youtube uygulamasında da aynısı olmuş idi.  Bir çok firma ürünlerini ücretsize yakın bir bedel ile Youtube’da tanıtırken bizler 1 yıl bekledik.  Aynısı şimdi bloggerda oluyor. 

Devekuşu gibi kafamızı kuma gömmekten vazgeçmemiz bakalım daha ne kadar zaman alacak.
İlgili sayfayı kapatmak bu kadar mı zor?
Yayını yapan kurum veya firmayı ikaz etme yolu neden denenmez?
Kullanım hakkı gasp edilen internet kullanıcıları niye düşünülmez? (Bu konuda bir suçduyurusu Mustafa Akgül hoca tarafından yapıldı, sonuçları bekliyoruz.).

Bizim blogda bu durumdan nasibin aldı.  Uzunca bir süre güncellemek mümkün olmadı.  Arada olanları fırsat buldukça girmeye  çalışacağım.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir